נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

ITA Matrix – תתחיל לחפש חכם

ה ITA Matrix הוא כנראה הכלי החזק והשימושי ביותר היום למציאת טיסות זולות. לא בכדי ענקי האינטרנט Kayak, Orbitz ו TripSdvisor עושים שימוש בתוכנה זו ומעבירים ללקוחותיהם את המידע מחברות התעופה באמצעותה.

שלוש תכונות בסיסיות של ה ITA Matrix :

גמישות בחיפוש

ברוב מנועי החיפוש תוגבלו בתוצאות החיפוש למקסימום +/-3 ימים סביב התאריכים (יציאה וחזרה) שהזנתם. ה ITA Matrix יספק עבורכם תוצאות חיפוש עבור חודש ימים מהתאריך שהזנתם, כך שאם אתם גמישים בתאריכים תוכלו בקלות "לדוג" את הטיסה הזולה ביותר בטווח של 30 יום. ההפרשים שתגלו במחירי הטיסות בימים השונים, הוא לעתים עצום.

כפי שניתן לראות בצילום המסך הבא, תוכלו להגדיר גם תקופה גמישה של שהות. למשל אם הגדרתם 8-10 ימים, בתוצאות החיפוש (שתתקבלנה דרך אגב על גבי שנתונים) תתקבלנה תוצאות עבור שהות של שמונה ימים, תשעה ימים ועשרה ימים מהתאריך שהוזן ושלושים יום קדימה. עבור כל יום מתוך ה 30 יוצג המחיר של הטיסה הזולה ביותר.

צילום מסך 1: כאן תגדיר שאתה גמיש בתאריכים:
חיפוש גמיש

צילום מסך 2: וכך תיראנה תוצאות החיפוש:
תוצאות חיפוש גמישאיתור טיסות הנוחתות בנמלי תעופה סמוכים

תופתעו אולי לגלות, אך התכונה של חיפוש טיסות שנוחתות גם בשדות תעופה סמוכים לשדה המקורי שלכם, היא אחד הכלים החזקים ביותר להוזלת טיסות. למה? בעיקר בגלל שה ITA Matrix יאפשר לכם חיפוש טיסות שנוחתות בשדות תעופה המרוחקים עד 2000מייל משדה התעופה המקורי שאתם מעוניינים לנחות בו. במקרים רבים תוכלו לאתר טיסה זולה יותר בשדה תעופה סמוך, או אפילו בעיר אחרת במרחק נסיעה מהיעד הסופי שלכם.

צילום מסך 3: כאן תגדירו את המרחק (רדיוס) משדה התעופה המקורי, וגם תוכלו לבחור רק שדות תעופה ספציפיים בהם אתם מוכנים לנחות:
בחירת שדות תעופה מרוביםסינון מתקדם של תוצאות החיפוש

לאחר שהגעתם למסך תוצאות החיפוש (גם אם הגעתם אליו דרך חיפוש מדויק לתאריכי הנסיעה והחזרה שלכם, וגם אם דרך "חיפוש גמיש" באמצעות התאריכונים המוצגים בצילום מסך 2) ה ITA Matrix יציג בפניכם אפשרויות סינון שלא תפגשו לרוב במנועי חיפוש אחרים. לא פחות מ 8 סינונים שונים אשר יאפשרו לכם להתאים את הטיסה הטובה ביותר עבורכם, לא רק מבחינת המחיר שלה, אלה גם מבחינת לוחות הזמנים שלכם.

הסינונים האפקטיביים ביותר מבין השמונה, הם זמני ההמראה (Departure Time) והנחיתה (Arrival Time) של הטיסה, אורך המסלול הכולל (Flight Duration) וסינון נוסף אפקטיבי במיוחד הנקרא Advisories (אזהרות).

מומלץ תחילה לסנן תוצאות חיפוש עם זמני המראה ונחיתה המתאימים לכם, וחשוב מכך בטיסות עם עצירות ביניים, סננו את אלה עם זמני המתנה "בלתי אנושיים" לטיסת ההמשך שלכם.

צילום מסך 4: כאן תסננו טיסות לפי זמני ההמראה הנוחים לכם.
סינון לפי שעת המראה


צילום מסך 5: כאן תסננו טיסות לפי זמני הנחיתה הנוחים לכם.
סינון לפי שעת הגעה


צילום מסך 6: כאן תסננו טיסות עם זמן כולל של המסלול (בשעות) הנוח לכם.
סינון לפי משך מסלול

חלונית סינון נוספת שהזכרתי קודם, היא ה Advisory ("אזהרות" – לרוב מתייחס למזג אויר). בחלונית זו תוכלו לסנן מספר תנאים "קיצוניים" של טיסות שעלו בתוצאות החיפוש שלכם. ה advisory יאפשר לכם לסנן טיסות עם עצירת ביניים בהן תאלצו להחליף טרמינל, טיסות עם עצירת ביניים ארוכה מדי, טיסות בהן תנחתו ביעד הסופי ביום למחרת, וטיסות בהן העצירה היא כל כך קצרה כך שיש סיכוי גבוה לפספס את טיסת ההמשך.

צילום מסך 7: חלונית ה Advisory.
Advisoryמקורות נוספים: