נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

Flights Tracker - מעקב אחר טיסות

כלי מאד שימושי בעולם הטיסות הוא ה Flights Tracker (מעקב טיסות). כמעט כל אחד מאיתנו נתקל בתופעה של איחורים בנחיתות והמראות של טיסות, ולא פעם איחור כזה, יכול לגרור אחריו שעות של המתנה ואי נוחות לכל האנשים הקשורים לאותה טיסה.

בשנים האחרונות צצו מספר אתרים המספקים את הכלי אונליין ללא כל תשלום. מדובר בכלים אמינים מאד עם רמת טכנולוגיה גבוהה.

בחרתי להציג מספר אתרים מובילים בתחום. מרובם תקבלו את התכונות הבסיסיות של מעקב אחר עיכובים בהמראה ובנחיתה ועיכובים עבור נמל תעופה ספציפי. חלק מהאתרים מאפשרים הורדה של אפליקציית Flights Tracker למכשירי ה Iphone או האנדרואיד שלכם. מה שמבדיל בין האתרים, הוא בעיקר ממשק המשתמש.

Flightstats – בדף הבית של האתר יופיע טופס, בו תתבקשו להכניס את מספר הטיסה אחריה אתם מעוניינים לעקוב, או לחילופין תוכלו להגדיר שדה תעופה (שם או קוד השדה) ולצפות בכל העיכובים של הטיסות לאותו שדה (תוכלו להגדיר תאריך או תקופה). במידה ובחרתם במעקב אחר טיסה, תוך פחות משנייה יופיע מסך עם סטטוס עדכני של אותה טיסה, בנוסף לכפתור ירוק וגדול שיזמין אתכם לקבל Flights Alerts עבור עיכובים עתידיים של הטיסה.

Flightstats
מסך סטטוס טיסה ב Flightstats (צילום מסך 1)

Flightradar24 – עוד Flights Tracker מהמובילים בתחומו. בדף הבית תופיע בפניכם מפה גדולה מבית Google Maps שמרכזה יהיה המיקום הנוכחי שלכם (לפי זיהוי IP). על גבי המפה יופיע כל הטיסות בזמן אמת (עם אייקונים של מטוסים) אחריהן הכלי עוקב. בתיבת הסינון שתופיע לכם משמאל למפה, תוכלו כמובן להגדיר טיסה ספציפית אחריה אתם מעוניינים לעקוב, אך גם תוכלו לסנן לפי פרמטרים נוספים, למשל מעקב רק אחר מטוסים שטסים כרגע בגובה שבין 20אלף ל 30אלף ft. בנוסף, לחיצה על כל אחד מהמטוסים על המפה, תפתח חלונית (שוב משמאל למפה) עם כל פרטי הטיסה. אם תורידי את האפליקציה שהאתר מספק, תוכלו לקבל התראות על כל עיכוב בטיסה ישירות לנייד שלכם.

Flightradar24
הופעת חלונית עם פרטי הטיסה וסטטוס בזמן אמת - אתר Flightradar24 (צילום מסך 2)

Planefinder – בחרתי להציג אתר זה, לא כי הוא נותן משהו שאלה שהזכרתי קודם לא נותנים, אלא בגלל הפשטות, הנוחות והתצוגה הנפלאה של הכלי. כמו ב Flightradar24 גם כאן תקבל את פניכם מפה (פרושה על כל המסך) מבית Google Maps, וגם עליה יופיע מאות אייקונים של מטוסים. אך משלב זה הכול יותר פשוט ונוח - וגם קצת יותר יפה! לחיצה על אחד מהאייקונים (של המטוסים) תפתח Pop-Up עם פרטי וסטטוס הטיסה, פרטים טכניים על המטוס עצמו (גם תמונות), אפשרות סימון מהירה של מסלול הטיסה (על גבי המפה), אפשרויות שיתוף ועוד.. בנוסף, תוכלו לגשת ל Map Options ולהגדיר את העדפות שלכם לגבי תצוגת המפה ולסנן לפי מספר פרמטרים כגון חברות תעופה.

Planefinder
ה Pop-Up של Planefinder עם פרטי הטיסה וסטטוס הטיסה (צילום מסך 3)

בנוסף לשלושת האתרים שהצגתי, כדאי להזכיר גם את אתר flightaware שנתמך בעברית וגם התראות ממנו תוכלו לקבל לנייד.


תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר
Google+