נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

מספר טיפים שיעזרו לך לרכוש כרטיס טיסה ברשימת המתנה לטיסה

הרבה מאוד מטיילים חוששים, במידה רבה של צדק מבחינתם, מהאפשרות להיכנס לרשימת המתנה. מדובר בסיכון לא קטן ובמצב שבו שום דבר לא מובטח להם. לרוב, אנשים כלל לא יודעים מהי הפרוצדורה הכלולה בכניסה לרשימת ההמתנה או שהם רואים זאת כהימור. הימור על האפשרות 'להיתקע' שעות בשדה התעופה.

מצד שני, מה אתה אמור לעשות אם הטיסה שלך יוצאת רק בשמונה בערב, אך אתה מוכן מכף רגל ועד ראש כבר בצהריים? אם תדע איך להתנהל, תוכל פשוט להגיע לשדה התעופה ותעלה על טיסה פנויה מוקדמת יותר, לאותו יעד. אתה מבין? אפשר תמיד להפיק את המיטב מכל דבר, במקום לחשוש ממה שעלול להשתבש. בדרך הזו, תזכה גם לבונוס יקר ערך: עוד כמה שעות טובות של פנאי ביעד אליו אתה רוצה להגיע.

אז אם אתה מתחיל להשתכנע, אספנו בשבילך כמה טיפים שיעזרו לך לאזור אומץ, להירשם לרשימת ההמתנה – ואולי להרוויח מזה.

בדוק את זמני הטיסה ושעת ההמראה המתוכננת

כחבר ברשימת ההמתנה, חשוב שתזכור להיות גמיש תמיד. היֵה ער כל העת לזמני הטיסות ולמספר המקומות הפנויים בטיסה – אלו מקומות שיכולים להיות שלך. זכור לוודא שהטיסה המוקדמת אליה אתה רוצה לעלות תהיה זהה לטיסה עליה שילמת, משום שלא תוכל, לדוגמא, לממש כרטיס לטיסה ישירה בכזו עם עצירת ביניים. תוכל לבדוק זאת דרך האתר של חברת התעופה, או פשוט להרים אל אנשיה טלפון.

טוס לבד

יש לך סיכוי גדול יותר להתמודד עם האתגר של רשימת ההמתנה אם תטוס לבדך. משפחות גדולות עלולות לבלות שעות בשדה התעופה, רק משום שבכל הטיסות היו פנויים רק שני מקומות. כל טיסה של יותר מאדם אחד תגרום לעיכובים. אם אין באפשרותך לעשות זאת, ואם אתה בכל זאת נמצא כחלק מקבוצה גדולה, בקש מחברת התעופה לפצל את ההזמנה, כך שכל אחד מהחברים יסומן כאדם שמטייל לבדו. בהתאם, קח בחשבון התארגנות מחדש במדינת היעד, כשכולם יגיעו.

אם זה אפשרי, צמצם כבוּדה

השתדל לטוס עם תיק אישי בלבד, אותו אתה יכול להעלות איתך אל המטוס (על פי הנחיות חברת התעופה). במצב כזה, אתה חוסך לעצמך שני דברים חשובים: האחד הוא התשלום הנוסף על כבודה שנשלחת לבטן המטוס. השני הוא האפשרות לבלבול ולשליחת המזוודה שלך ליעד לא נכון. אתה חייב להבין: לרוב, נוסעי רשימת ההמתנה הם האחרונים שנקראים למטוס. עובדי חברת התעופה צריכים, במינימום זמן, לדאוג לכך שהציוד של נוסעים אלו יעלה גם הוא על המטוס הנכון. ברבים מהמקרים, לא כך קורה והציוד שלך פשוט לא יגיע ליעדו. חסוך לעצמך את התסכול הזה מראש וצמצם את הכבודה לכדי תיק אישי בלבד.

היה סבלני. זה ישתלם לך

לא תמיד פשוט להמתין. עוד יותר מתסכל להגיע לשדה התעופה ולגלות שלצערך – ולא משנה מה תעשה – לא תוכל לעלות על הטיסה בזמן שבו תכננת. המפתח כאן הוא סבלנות ואורך רוח. אל תוציא את התסכול על אנשים אחרים ובמיוחד לא על עובדי חברת התעופה. זה עלול להתנקם בך בהמשך. מה כן לעשות? הצטייד בפריטים שיספקו לך תעסוקה ואמצעי להעביר את הזמן (ספר, מוזיקה וכדומה). אפילו הבא איתך משחק מחשב מעולם האקשן או הספורט כדי להוציא את הכעס ולפרוק את התסכול. היה נחמד אל אנשי חברת התעופה, מה שעשוי להשתלם לך לקראת הטיסה הבאה.

אל תשכח: ההזמנה המקורית עדיין בתוקף

יכול להיות שתגיע לשדה התעופה במטרה לעלות על טיסה מוקדמת – אבל זה לא יקרה. מה לעשות, לא תמיד זה מצליח. עדיין, אין כאן מקום לייאוש. נכון, לא תזכה לשעות נוספות של רביצה בבריכה או של בילוי בקזינו המקומי, אבל המקום שלך בטיסה המקורית, המאוחרת כביכול, עדיין יישמר על שמך. ותמיד תוכל להתנחם בעובדה שישנה אי שם משפחה גדולה, שעדיין יושבת עזובה בשדה התעופה, מחכה לכמה מקומות פנויים..

טיסה נעימה!תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר - מומחה תיירות
Google+