נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

מדריכים להזמנת טיסות

לפני הטיסה

מדריכים נוספים

לטוס עם ילדים

עומד לטוס עם הילדים לחו"ל? הנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לך לצלוח את המשימה בשלום..

כדאי להגיע מוקדם לשדה התעופה

נכון, זה לפעמים מעצבן, אבל כשאתה נסחב עם תיקים רבים, בתוספת שני ילדים ואפילו יותר, כדאי שתגיע מוקדם. כשתתמקם סמוך לשער העלייה למטוס תגלה (ברוב שדות התעופה המתקדמים) אזורי משחק מיוחדים לילדים, בהם תוכל לדאוג שהם יוציאו אנרגיות לקראת הטיסה.

מעבר לזה, במקרים מסוימים יאפשרו לך גם לצרף למסע עד השער קרוב משפחה שלא יעלה לטיסה, אך יוכל לעבור את השלבים עד אליו. כך, יעמדו לרשותך עוד שתי ידיים פנויות עד ההמראה ממש.

הודע על כוונותיך כבר בעת הזמנת הכרטיסים

הסבר לאנשי חברת התעופה שאתה צריך מספר מקומות סמוכים אחד לשני, כדי שתוכל לשבת ליד הילדים. כאשר אתה מגיע לדלפק הצ'ק אין, בדוק זאת שוב. אינך רוצה להגיע לשער העלייה למטוס ואז להתחיל לחפש 'קומבינות' או גרוע מזה – לעשות זאת תוך כדי הטיסה.

קח אתך מושב לתינוק

אם הילדים עדיין מוגדרים יותר כתינוקות (כלומר, עד גיל 3), תוכל להביא אתך את כיסא התינוק מהרכב. בשביל מה זה טוב? על הכיסא הזה לתינוק יהיה יותר נוח להירדם ולהורים יהיה יותר קל להיות רגועים. אם אתה אכן מחליט לעשות זאת, ציין זאת בפני אנשי חברת התעופה, משום שכיסא כזה חייב להיות במושב שליד החלון.

אל תשב בשורה הראשונה

נכון שהיא מציעה הרבה יותר מקום לרגליים וזה מאוד קורץ, אבל זכור דבר חשוב: כאשר אתה יושב בשורה הראשונה, אין לפניך כיסא תחתיו תוכל לשים חפצים שאתה זקוק להם באופן מיידי. הכל יהיה חייב לעלות אל תא האחסון, וזה חבל מאוד.

קח אתך עגלה מתקפלת

זה לא משהו שאמור לעלות המון, במיוחד ביחס לנוחות שבעניין. תוכל לתלות על הידיות את רוב התיקים שאתה מביא אתך וכמובן להבטיח מקום נוח לשים בו את התינוק למשך ההליכה עד לשער העלייה למטוס, שיכול להיות במרחק של דקות ארוכות מהכניסה. אגב, אם תבקש יפה תוכל לקבל צ'ופר מאנשי הצוות: אל העגלה יוצמד סרט סימון מיוחד. כאשר אתה עולה מטוס עם הילד, פשוט קפל את העגלה והנח אותה בצד. אנשי הצוות יעמיסו אותה אל תא המטען – והיא תחכה לך ביעד.

טרום עלייה למטוס (pre-boarding)

רבים לא יודעים זאת, אך חברות תעופה רבות מבצעות את מה שמוגדר כ'טרום עלייה למטוס': זמן התארגנות עבור נוסעים שזקוקים לו יותר מכל אחד אחר, וביניהם נכים ו-כן, גם הורים וילדים, לרוב עד גיל 5. אם אתה שומע שמכריזים על זמן כזה לפני העלייה, אל תחשוש להשתמש בו. ואם הצוות שכח לעשות זאת, זכותך להסב את תשומת ליבו לעניין וליהנות באפשרות הזו.

עלה למטוס עם תיק גב

כך, יהיה לך הרבה יותר קל להתנהל מאשר עם תיק יד אותו צריך לסחוב לצד הגוף.

הדברים שכדאי שיהיו אתך במטוס הם:

חטיפים קלילים שמתאימים לילד, בקבוק ריק לתינוק או מוצץ (אפשר לקנות שתייה לאחר הבידוק הביטחוני), צעצוע אהוב ושמיכה שייתנו לילד הרגשה של בית, מטליות וחיתולים (הבא תמיד כמות גדולה ממה שאתה מעריך שתספיק לך), שקיות ניילון בעלות אפשרות סגירה (לחיתולים משומשים), ספרים או משחקי יצירה שאינם מרעישים, בגדים להחלפה עבור הילדים ואפילו חולצה אחת בשבילך.

זכור כי השתייה בזמן הטיסה מומלצת מאוד, משום שהיא תקל על הלחץ באוזני הילד במהלך ההמראה והנחיתה של המטוס.

הצץ שוב לפני היציאה באתר האינטרנט של החברה

כך תוכל להתעדכן בהנחיות, תקנות והוראות חדשות. לשנן, כידוע, הגבלות לגבי העלאת נוזלים למטוס. כמו כן, תיק התינוק מכיל לעתים "תפסנים", סיכות וכדומה, אשר את חלקם אסור להחזיק בטיסה.

אל תחשוש לבקש עזרה, אפילו כמה פעמים

כאשר אתה טס עם ילדים, בוודאי תצטרך פה ושם עזרה. אל תחשוש לבקש אותה, ואף להרים מעט את הקול (בנימוס!), במקרה בו אתה לא מקבל את הסיוע שאתה זקוק לו. אם אתה רוצה להתכונן מראש לקראת היחס והשירות שתקבל, כדאי לך לשאול חברים וקרובים שטסו בעבר עם ילדים. הם כבר ימליצו לך על החברה שאתה הכי נוח לטוס עם ילדים.

טיסה נעימה!

תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר - מומחה תיירות
Google+