נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

לטוס לחו"ל עם תיק יד בלבד

שוק טיסות הלואו קוסט הצובר תאוצה בעולם ובישראל, מאפשר לישראלים רבים לטוס לאירופה במחירים זולים משמעותית אל מול הטיסות הסדירות ובמקרים רבים גם אל מול טיסות השכר. אולם, בכדי להצליח באמת לרכוש את אותם כרטיסים מוזלים, יש לעמוד במספר כללים ביניהם עליה למטוס עם מטען במשקל מוגבל (קטן הרבה יותר מזה המותר בטיסה סדירה), כך שכל קילו מעל משקל זה, מייקר את מחיר הכרטיס באופן כזה, שלעתים קנייתו לא תהיה כדאית.

אבל זו לא הסיבה היחידה לטוס לחו"ל עם תיק יד בלבד..

חסוך שלל תורים מעצבנים

כאשר אתם מגיעים עם תיק יד בלבד, אין שום מניעה שתבצעו את הצ'ק אין באופן מקוון, עוד מהבית. בדרך זו, אתם חוסכים לעצמכם שהות ארוכה ומייאשת בתורים לדלפקי חברות התעופה, עוקפים חלקים נרחבים מהטרמינל ומגיעים ישירות אל שלב הבידוק הביטחוני. מדובר בחיסכון עצום בזמן.

נפוש ללא דאגות

הטיול עם תיק יד בלבד מאפשר לכם לא רק להימנע מאיבוד של המזוודות בדרך לחופשה, אלא גם ליהנות מראש שקט בכל רגע נתון. אין שום צורך לדאוג שמא איבדתם דבר מה, לברר שהכול נמצא אתכם בכל רגע נתון וששום דבר לא נשכח. אתם קלילים, ספונטניים וחסרי כל דאגות. וזה נפלא.

מידות, גדלים ומשקל תיק היד

לפני שאתם מתכננים כיצד להכניס את כל הציוד לטיול בתיק היד, חשוב שתבררו בדיוק איזו כבודה אפשר לעלות אל המטוס. כיום זה פשוט מאוד לעשות זאת, דרך אתר האינטרנט של החברה או באמצעות שיחת טלפון פשוטה. שימו לב כי ישנם הבדלים בין ההנחיות של חברת תעופה כזו לאחרת. לדוגמא, ישנן חברות אשר כוללות במידות המזוודה גם את הגלגלים והידית, וכאלו שלא. הדבר הפשוט ביותר הוא לברר טרם הטיול ואפילו לרכוש מזוודה בהתאם להנחיות.

לרוב, המידות המקובלות יהיו 20X30X45 ס"מ עד 25X45X56 ס"מ והמשקל: בין חמישה לעשרה ק"ג. כמעט ולא תיתקלו באנשי צוות אשר בודקים את משקל המזוודה בעצמם, אך הם יכולים לקבוע האם מדובר במשקל חריג על פי התנהלותכם. בשורה התחתונה: אם אינכם יכולים להרים את המזוודה בקלות אל תאי האחסון, היא כבדה מידי.

טיפים לאריזה קלת משקל

עד כה, ציינו בעיקר את הדברים שמסביב. כעת, הגיע הזמן לתת לכם כמה עצות לגבי חיסכון במשקל וצמצום הכבודה לכדי תיק יד אחד:

  • חפצים רכים יהיו קלים יותר מאשר חפצים קשיחים ויאפשרו לכם להכניס את המזוודה גם למקומות צפופים (מתחת למושב, בתא מטען עמוס וכדומה)
  • הכינו רשימה של הציוד שאתם באמת צריכים והיו 'אכזריים' לגבי אלו שתשאירו בבית. באמת שאין צורך לקחת בגדים רק ליתר ביטחון
  • בחרו בבגדים עשויים בד שאינו מתקמט וכזה אשר מתייבש בקלות, למקרה בו תרצו לכבס ידנית בחדר המלון
  • אל תיקחו מייבשי שיער וכדומה. אלו קיימים לרוב במלון עצמו
  • צמצמו בתכשירי היגיינה והקוסמטיקה שאתם לוקחים אתכם. ראשית, חברות תעופה רבות מקפידות על צמצום למינימום של נוזלים שונים אשר נמצאים בתיק היד של כל נוסע ושנית – תוכלו למצוא את כל אלו במדינת היעד. אפשרות נוספת היא להעביר את המוצרים לאריזות קטנות לפני האריזה או לחפש דוגמיות בסופר
  • לטיסה עצמה, לבשו בגדים בעלי כיסים ואפשרויות אחסון רבות. כך, תוכלו לשים בהם את האביזרים הנלווים, כמו כרטיס הטיסה, הטלפון, הארנק, הדרכון ויתר המסמכים הדרושים לטיסה.

טיסה נעימה!

תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר - מומחה תיירות
Google+