נא לשים לב!

יש לבחור:

 • יעד יציאה
 • יעד הגעה
 • תאריך יציאה
 • תאריך חזרה

טיסות לואו קוסט (Low Cost) - חברות ויעדים

חברות המפעילות קווים מוזלים מת"א ליעדים שונים באירופה :

easyjet

easyjet

יעדים: לונדון, ברלין, רומא ועוד..

למידע נוסף »

Air Berlin

Air Berlin

יעדים: קלן, דיסלדורף, מינכן ופריז.

למידע נוסף »

Germanwings

Germanwings.jpg

יעדים: קלן, גרמניה.

למידע נוסף »

JetAirFly

JetAirFly

יעדים: ליאז', בלגיה.

למידע נוסף »

Niki

Niki

יעדים: וינה, אוסטריה.

למידע נוסף »

Wizz Air

Wizz Air

יעדים: בודפשט, הונגריה.

למידע נוסף »

Vuelling

Vuelling

יעדים: ברצלונה, ספרד.

למידע נוסף »

Norwegian

Norwegian

יעדים: שטוקהולם, שבדיה.

למידע נוסף »

אז מה מבדיל את טיסות הלואו קוסט מטיסות אחרות?

ראשית, בטיסות לואו קוטס צפוי לך שירות אחר ממה שהיית רגיל אליו עד היום בטיסות הסדירות: הדברים אשר נחשבים בעיני רבים לדבר טריוויאלי במטוס, כמו משקה קל וכריך משביע, הופכים למותרות בטיסת לואו קוסט.

בנוסף, תתכונן 'להיאבק' על מקומך במטוס. לא תוכל – לפחות לא בחינם – לשמור לעצמך מיקום טוב ליד החלון או במעבר. האפשרות היחידה לתפוס מקום טוב היא ממש כמו שעשית באוטובוס בטיול השנתי של בית הספר: הראשון זוכה. במקרה שלנו, ראשון העולים למטוס יזכה באפשרויות הרבות ביותר. האחרון ייאלץ להסתפק במושב שנותר פנוי.

אנו מזהירים אותך כבר כעת: אם תגיע עם ציפיות גבוהות לטיסה מסוג זה, אתה עשוי להתאכזב מהר מאוד; אם תחכה לקבל משהו בחינם, אתה עלול להתרגז מהר מאוד; ואם ציפית לבידור כלשהו בטיסה, פשוט שכח מזה. טיסות לואו קוסט אינן מציעות כלום, בגדול, למעט מקום ישיבה במטוס. אין בהן צעצועים או פריטי בידור בשביל הילדים שלך, לא תמצא שם שלל עיתונים או מגזינים (לפחות לא בחינם) ובקיצור: כל תוספת לטיסה תעלה לך כסף. לכן, מה שאתה יכול – פשוט תביא מהבית.

חברות אשר מפעילות טיסות לואו קוטס מציעות לנוסעיהן לרוב אחת משתי האפשרויות: איירבוס 320 או בואינג 737. בטיסות הללו אין הפרדה למחלקות שונות וכולם נחשבים לנוסעי מחלקת תיירים (economy class).

הזמן מראש.. הרבה מראש

בכדי להפוך את הטיסה למשתלמת ככל האפשר, מעניקות החברות הנחה משמעותית ככל שההזמנה מתבצעת מוקדם יותר, במטרה למלא את המטוס. לכן, כרטיסים לטיסות לואו קוסט בימים הסמוכים למועד הטיסה עשויים להיות גבוהים יותר. מומלץ לנסות ולהזמין את כרטיסי הטיסה (במידה וניתן כמובן) כחצי שנה לפני מועד הטיסה המבוקש, ככל שתאריך ההזמנה יתקרב למועד הטיסה, מחירי הכרטיסים יאמירו לרוב למחירים גבוהים יותר מטיסה סדירה לאותו ויהפכו את ההזמנה ללא משתלמת.

מלבד זאת, החברות הללו קובעות את מועדי הנחיתה לשעות הבוקר המוקדמות או לשעות הערב המאוחרות ובוחרות לנחות בשדות התעופה שאינם המרכזיים והגדולים ביותר ביעד. כך, הם יכולות להקטין משמעותית את עלויות הטיסה עבורן וכן להימנע מדחיות או עיכובים של ממש בזמני הטיסות.

אגב, אל תתפלא למצוא את איש השירות אשר קיבל את פניך בשער העלייה למטוס או את המנקה של המטוס עצמו, גם על הטיסה עצמה, כחלק בלתי נפרד צוות המטוס. החברות הללו מנסות לצמצם ככל יכולתן בעלויות, ובין היתר עושות זאת באמצעות חיסכון בכח אדם.

הזמנה ברשת האינטרנט

אמצעי נוסף לצמצום עלויות הוא כמובן רשת האינטרנט. חברות הלואו קוסט מעודדות אותך להזמין את כרטיסי הטיסה דרך הרשת, ובכך חוסכות בזמן רב, שהוא משאב חיוני מאוד, כידוע. אך התעקשות זו יכולה לבוא גם לטובתך: במקום להתמקח בטלפון על פרטים כאלו ואחרים, הכל נעשה במהירות ובפשטות באופן מקוון.

בעת ההזמנה המקוונת, היֵה ער ל'תרגיל' שיווקי שחברות הלואו קוסט אוהבות מאוד לבצע: הפרדה בין מחיר הכרטיס לבין מיסי הנמל, ההעברות וכדומה. המחיר יכול להיות כמעט כפול כאשר תצרף אליו את התוספות הללו. מעבר לכך, תופתע לגלות שבזמנים מסוימים חברות התעופה הגדולות מציעות מחירים נמוכים יותר מאשר חברות הלואו קוסט.

מסקנה? אל תהיה מקובע ובדוק את כל האפשרויות לפני ההזמנה

לסיכום

היום אין ספק שחברות הלואו קוסט הביאו למהפכה של ממש בעולם התעופה. חברות גדולות ו-וותיקות הבינו את הפוטנציאל שבשירות הזה, החליטו להציע שירות דומה תחת חסותן ולמדו בשנים האחרונות כיצד להפעיל את שתי ה'זרועות' במקביל. וחברת הלואו קוסט עצמן? הן כמובן צריכות להיאבק באופן יומיומי לא רק עם החברות הגדולות והעשירות, אלא גם עם טיסות השכר (למרות שהאחרונות נמצאות בפיגור משמעותי מבחינת הביקוש, בשל היחס הסלחני שלהן לאיחורים) ואפילו בינן לבין עצמן. כתוצאה מכן, אל תתפלא אם תמצא בטיסת הלואו קוסט הבאה שלך כמה צ'ופרים שכלל לא הובאו בחשבון בשנים הראשונות בהן הונהגה השיטה הזו.

אז נכון, חברות הלואו קוסט יעשו הרבה מאוד כדי לצמצם בעלויות הטיסה שלהן. הן עשויות לוותר על כיסאות מתכווננים, להסיר את כיסי האחסון בגב כל מושב ואף להיפטר מהוילונות בחלונות המטוס. אבל עדיין, הן מציעות שירות לא רע ומחיר שיחסוך לך הרבה מאוד כשתתחיל את החופשה.

ואם אתה עדיין רעב לסנדוויץ' במהלך הטיסה, פשוט תשלם. זה עד כדי כך פשוט.

טיסה נעימה!


תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר מומחה תיירות
Google+

חברות Low-Cost נוספות

 • UP - טיסות לברלין, פראג, בודפשט, לרנקה וקייב.
 • AirBaltic - טיסות לריגה, לטביה.
 • TUIfly - ברלין, דיסלדורף, מינכן ווינה.
 • Air Mediterranee - טיסות לפריז, צרפת.
 • Scandinavian Airlines - SAS - טיסות לקופנהאגן ושטוקהולם.
 • Pegasus - טיסות לאיסטנבול, טורקיה.
 • SmartWings - טיסות לברטיסלבה ופראג.
 • Jet2 - טיסות למנצ'סטר, אנגליה.

מדריכים להזמנת טיסות זולות