נא לשים לב!

יש לבחור:

 • יעד יציאה
 • יעד הגעה
 • תאריך יציאה
 • תאריך חזרה

מדריך מקוצר לביטוח נסיעות לחו"ל

תושבי ישראל ידועים בכמות הנסיעות הרבה לחו"ל: בין אם מדובר בנסיעות עסקים, מוצ'ילרים הנוסעים לטיולי טרקים ארוכים, וסופי שבוע של שופינג בלונדון ופריז - הישראלים מוצאים עצמם מחוץ לגבולות המדינה לעתים קרובות. נסיעה לחו"ל דורשת התארגנות מיוחדת בכל הנוגע לביטוח. אם בארץ כיסויים כמו מס בריאות מוטמעים בחיים השוטפים, הרי שבחו"ל הנוסע הישראלי ימצא את עצמו ללא כיסוי בריאותי הולם ללא רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל.

היכן ברשת מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות

אנו ממליצים על שלוש חברות המשווקות ביטוחי נסיעות לרכישה אונליין

מה מכסה ביטוח נסיעות לחו"ל?

ביטוח נסיעות לחו"ל מכסה מספר תחומים: ביטוח בריאות, ביטוח מטען, ביטוח לביטול או שינוי הנסיעה. קיימת בשוק תחרות רבה בין חברות הביטוח הרבות. כדאי להשוות היטב בין הפוליסות השונות לביטוח נסיעות לחו"ל במסגרת סוגי הכיסויים השונים, ובמיוחד לשים לב להבדלים הבאים:

 • האם הכיסוי הבריאותי כולל או מופרד? ישנן פוליסות בהן קיימת הפרדה בין סוגי הכיסויים הבריאותיים השונים, וקביעת מגבלה לכל אחד מהם. לדוגמא, הגבלה להחזר על יום אשפוז בודד בגובה 1500$ או הגבלה לתשלום לשכר מנתח בגובה 20,000$. הגבלה כזו היא משמעותית ביותר כיוון שיום אשפוז באר"הב עלותו יכולה להגיע גם ל-5000$. סוג נוסף של פוליסה יכיל סכום כולל של הגבלת אחריות וכל הוצאה רפואית במסגרת סכום זה תכובד.
 • מהי הגבלת סכום הכיסוי הבריאותי? כאשר הבחירה היא בין פוליסה בעלת מגבלות פנימיות ובין כזו בעלת כיסוי כולל, ישנה עדיפות ברורה לבעלת הכיסוי הכולל. אם הבחירה היא בין פוליסות שונות הכוללות מגבלות פנימיות, ההשוואה בין הפוליסות תעשה על ידי השוואת המגבלה לכל אחד מהסעיפים ולא באמצעות השוואת הכיסוי הכולל.
 • דמי ההשתתפות העצמית - בכל פוליסה נקובים דמי השתתפות עצמית אותם יהיה על המבוטח לשלם במקרה של תביעת הפוליסה. בפוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל, קיימת הפרדה בין דמי השתתפות עצמית במקרים רפואיים לדמי השתתפות עצמית לכיסוי נזק למטען. ההשוואה בנוגע לדמי ההשתתפות העצמית חשובה במיוחד בכל הקשור לכיסוי מטען, כיוון שכיסוי זה כולל מגבלה עבור כל פריט במטען וגובה דמי ההשתתפות העצמית עלולים להתקרב למגבלה זו, לדוגמה, כאשר ההחזר עבור פריט בודד שנפגע הוא עד 100$ ואילו דמי ההשתתפות העצמית הם בגובה 70$.
 • אילו הרחבות כלולות בפוליסת הביטוח? שיווק פוליסות באמצעות קופות החולים או כרטיסי פלטינום כוללת שיווק פוליסות בהן קיימות הרחבות מובנות בתוך הפוליסה המשווקת.
 • מהו משך הנסיעה המקסימלי המכוסה על ידי הפוליסה?
 • מהו הגיל המקסימאלי המכוסה על ידי הפוליסה?

4 שדרוגים שכדאי לשקול לפני רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל

פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל היא פוליסה מותאמת אישית: למבוטח, ליעד הנסיעה, לאופי הנסיעה. אמנם הפוליסות הסטנדרטיות יכסו מקרים בהם אנשים צעירים ובריאים עורכים נסיעה קצרה לבירות אירופאיות מערביות ומתכננים פעילויות שאינן יותר מסוכנות משופינג או ביקור במוזיאונים, אולם כאשר התרחיש סוטה ולו במעט מתרחיש זה כדאי לבדוק ולשקול רכישת הרחבות ושדרוגים לביטוח נסיעות לחו"ל.

ההרחבות הנפוצות שיש לשקול:

 1. הרחבה המכסה על מצב רפואי קודם – מצב רפואי קודם הוא שם קוד למגוון מצבים: מחלה, נטילת תרופות מרשם על בסיס קבוע, הריון. כיסוי להחמרה במצב רפואי קודם מעניק שקט נפשי במקרים בהם המצב הרפואי שנתקלנו בו בחו"ל קשור לאותו מצב רפואי ידוע בעת היציאה מהארץ. כאשר רוכשים הרחבה זו יש לשים לב לפרטים הקטנים: האם המצב הרפואי הקודם בגללו ההרחבה נרכשת מכוסה על ידי השדרוג? מה גובה סכום הכיסוי למקרה החמרה במצב הרפואי המדובר? האם קיימות מגבלות באותיות הקטנות במצב הרפואי המדובר?
 2. פעילויות מיוחדות במהלך הטיול: ספורט חורף וספורט אתגרי - רכישת הרחבה על פעילויות כגון ספורט חורף וספורט אתגרי מקנה כיסוי לפציעות שקרו במהלך ביצוע פעילויות אלו.
 3. חילוץ ואיתור – כאשר יעד הנסיעה הוא כזה בו קיימת סכנה לאיבוד קשר עם המבוטח, או כאשר מתוכננות פעילויות שטח וספורט אתגרי מורכבות, רצוי לברר רכישת שדרוג הכולל שירותי איתור וחילוץ במקרה הצורך. שירות אחר אותו ניתן לרכוש כהרחבה הוא שירות מילוט בו נרכש כרטיס טיסה מהיר למבוטח הנקלע למצב פוליטי מסוכן ביעד הנסיעה במטרה להעבירו למקום מבטחים.
 4. הרחבת כיסוי מטען כך שיכיל כיסוי לפריטים ייחודיים כגון לפטופ, סמארטפון או מסרטת וידאו.

מהי עלותה של פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל?

חברות כרטיסי האשראי מאפשרות הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל חינמי המצורף כשירות לבעלי כרטיסי אשראי מטעם החברה. הביטוח הוא מול חברת ביטוח אשר יש לה הסכם עם חברת האשראי. כדי להפעיל את הפוליסה יש להתקשר למוקד השירות של חברות הביטוח, שם ינסו לשכנע אותכם לשדרג לפוליסה שאינה חינמית, בתנאים משופרים.

רכישת פוליסת ביטוח נסיעות באמצעות מוקד חברת הביטוח לאחר שדרוג פוליסה חינמית, באמצעות קופות החולים או הדואר תאפשר למבוטח לרכוש שדרוגים מוזלים. רכישת פוליסה מקבילה באמצעות האינטרנט תעלה מעט יותר.

עלות הפוליסה היא פונקציה של אופן רכישתה, גיל המבוטח, משך הנסיעה והשדרוגים שנרכשו. עלות הפוליסה נעה בין כ- דולר ליום נסיעה ועד ל- 13$ ליום נסיעה.

רכישת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל דורשת קריאת האותיות הקטנות שבפוליסה. אמנם ניתן להשיג פוליסות חינמיות, אולם במקרים רבים נזדקק לשידרוגים כדי לנסוע באמת בראש שקט לחו"ל.

תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר - מומחה תיירות
Google+