נא לשים לב!

יש לבחור:

 • יעד יציאה
 • יעד הגעה
 • תאריך יציאה
 • תאריך חזרה

כיצד תצליח לארוז את המזוודה בלי לשלם על Overweight

בעידן התעופה המודרני, חלפו הימים בהם אדם העלה חמש מזוודות עמוסות כל טוב אל המטוס. כיום, כל חברת תעופה מגבילה את כמות הכבודה שניתן להעלות יחד אתך או להכניס אל בטן המטוס, כאשר כל חריגה מחייבת בתשלום נוסף. לכן, כדאי שתארוז את חפציך בחכמה לפני הטיסה ותנסה לצמצם כמה שאפשר את כמויות הציוד שתיקח אתך. אם תסתפק במזוודה ממוצעת שנכנסת בתאים שמעל ראשי הנוסעים (כ-150 סנטימטרים), גם תקל על עצמך, גם תחסוך בכסף וגם תדאג לפחות דברים שעלולים להישכח בבית המלון, בסוף החופשה.

אז אילו פעולות יביאו לצמצום המטען שתעלה למטוס?

 • הכן רשימה מסודרת
  חבל מאוד להגיע למצב בו תתעורר בוקר אחד ותגלה שאחד הדברים החשובים ביותר בחופשה, המצלמה למשל, נותרו בבית. הכן מראש רשימה מסודרת של חפצים שתרצה לקחת – ולא משנה איזו חופשה זו – ותהיה רגוע. אגב, הכנת הרשימה הזו יכולה לסייע לך גם בצמצום כמות החפצים. כאשר הסדר והארגון שולטים באריזת המזוודה, יהיה לך קל יותר להחליט אילו חפצים מיותרים ואילו חיוניים. בסופו של דבר, אתה עוד תופתע מהמשקל הנמוך של המזוודה שלך.
 • כבס את הבגדים
  אחת הדרכים הטובות ביותר לצמצום כמות הבגדים במזוודה, היא פשוט לכבס את אלו שאתה לוקח אתך. במקום עשר גופיות, ארבעה זוגות מכנסיים, שני סטים ליציאה וכן עשרות גרביים ותחתונים – קח אתך חומרי כביסה המיועדים לטיולים וכבס את הבגדים. אגב, מומלץ לקחת כמה שיותר בגדים עשויים ניילון או בדים נדיפים אחרים, כדי לצמצם את זמן הייבוש.
 • צפוי מזג אוויר קר? אל תיקח שכבות עבות מידי
  כיום, ישנם בשוק לא מעט בגדים אשר מיועדים במיוחד למזג אוויר קר ולחיסכון ב'שכבות' של בגדים. במקום לקחת אתך לטיול הקפוא עשרות בגדים עבים, קנה בגד סינטטי אשר מיועד לטמפרטורות נמוכות (חולצה תרמית, לדוגמא) וחסוך בשכבות. מעל הבגד הזה, תזדקק לשתי שכבות לכל היותר, כשאחת מהן היא המעיל שיגן עליך מפני רוחות, גשם ושלג. השמש יצאה? תוכל לפשוט בקלות את אחת השכבות ולהשאירה בחדר.
 • ארוז ציוד שישמש אותך לכמה מטרות
  במקום לארוז חולצה לכל אירוע או מכנס לכל ארוחה, קח אתך מספר בגדים שאתה יודע שיוכלו להתאים לכמה אירועים. כך למשל, ג'ינס יפה יתאים גם לשיטוט סתמי ברחובות העיר וגם לארוחה חגיגית; שמלת ערב צנועה תתאים גם לחגיגת קניות וגם לטיול על חוף הים; וכן, הפלאפון שלך בהחלט יכול לשמש גם כשעון קבוע ואף כשעון מעורר.
 • קח בגדים שאפשר ללבוש שוב ושוב
  לרוב, בגדים עשויים כותנה סופחים אליהם ריחות שונים, מגופך ומהסביבה ולכן, לאחר יום או יומיים יריחו לא טוב. במקום לקחת אתך בגדים מסוג זה לטיול, בחר דווקא בבגדים מבד סינטטי, אשר מתאווררים בקלות ואינם צוברים ריחות בקלות. כך, תוכל ללבוש אותם מספר פעמים ולחסוך במקום. אגב, בגדים סינטטיים רבים יהיו מקומטים מאוד לאחר הטיסה, אך מקץ כמה דקות על גופך, הם יתיישרו ויסתדרו.
 • קח אתך בגדים נוחים להתאמה
  בגדים בצבעים 'ניטרליים', כאלו שאפשר להתאים כמעט עם כל בגד, מומלצים מאוד בטיולים בחו"ל. כך, אפשר להתאים ביניהם בקלות ולא צריך לקחת שלושה סוגים של חגורות, ארבעה זוגות נעליים וכדומה. ההמלצה היא לקחת כמה שיותר בגדים כהים, משום שהם תמיד יהיו נוחים להתאמה וגם יסוו טוב יותר כתמים או קמטים.
 • נסה להתגבר על החיבה לנעליים
  ידעת שכל זוג נעליים מוסיף למשקל הכבודה שלך יותר מחצי קילו? עם הנתון הזה כדאי לך לגשת אל מלאכת האריזה, ולהסתפק בשני זוגות נעליים לכל היותר. כדי לחסוך עוד יותר בעניין זה, תוכל לנעול זוג אחד שאתה אוהב עוד במהלך הטיסה, כשהזוג השני יונח לבדו בתוך המזוודה ויותיר מקום רב ומשקל מועט.
 • ארוז דק ושטוח ככל האפשר
  ככל שתקפיד על הידוק ושיטוח של הבגדים, כך יישאר לך מן הסתם יותר מקום לציוד נוסף. אפשרות אחת היא לגלגל את הבגדים אחד בתוך השני וכך לפנות מקום. האפשרות השנייה היא קנייה של מעין רשת מיוחדת למזוודות, אשר תחלק את המזוודה לתאים ותאפשר לך ארגון צפוף, הדוק ואיכותי.
 • הקטן ביותר הוא הטוב ביותר
  לא צריך ללמד אותך שכדאי לארוז בקטן, אבל כיצד תעשה זאת? בקלות: במקום לקחת בקבוק שמפו שלם, משחת שיניים, סבון נוזלי וכדומה – העבר דוגמיות שלהם לבקבוקים קטנים יותר או אפילו קנה מיני-בקבוקים בסופר הקרוב. אם אתה חייב לקחת אתך את המחשב הנייד, עדיף שתשאיר את המחשב המשרדי בבית ותיקח במקומו מחשב נייד מיני או סופר מיני (נטבוק ודומיו). בדרך זו, אתה עשוי לחסוך לפחות שני קילוגרמים ממשקל המזוודה.
 • את תיק היד שלך איש אינו שוקל
  אם תשים לב, איש אינו בודק את משקל תיק היד שאתה נושא אתך. חברות התעופה אמנם מגבילות את גודל התיק הזה (אשר אפשר להעלות למטוס יחד עם המזוודה המיועדת לתאים העליונים), אך לגבי המשקל – איש אינו מדבר. לכן, דווקא בתיק הזה תוכל לשים כמה מהחפצים הכבדים יותר (מחשב נייד, מצלמה מקצועית...) ולחסוך בכמות המקום ובעיקר במשקלה של המזוודה הגדולה יותר. שים לב: תיק היד חייב להיות כזה אשר יכול להיכנס מתחת למושב שלפניך.

טיסה נעימה!תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר - מומחה תיירות
Google+