נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

מספר טיפים שיעזרו לך לחסוך בחופשה בחו"ל

עם כל הכבוד לנופשים המצוינים שיש לנו בארץ ויש כבוד, קשה להתחרות בהנאה המיוחדת של חופשה או טיול בחו"ל. השילוב של חופשה עם טעמים וניחוחות זרים, עם אתרים מיוחדים ועם האוכלוסייה המקומית הופכים טיולים בחו"ל לאטרקטיביים במיוחד ומידי שנה נוסעים עשרות אלפי ישראלים לנופשים קצרים או לטיולים ארוכים במגוון רב של יעדים מעבר לים. יחד עם זאת, טיול כרוך גם בהוצאה לא מבוטלת וחשוב להכיר את כל הדרכים לחסוך ככל האפשר תוך שימוש במטבע זר ובנורמות שוק אחרות.

קניות בחו"ל

עבור ישראלים רבים, שופינג הוא חלק בלתי נפרד מחוויית הטיול, אבל חשוב לקנות בתבונה. חשוב לא להתבלבל משערי המטבע השונים ולרכוש רק דברים שבאמת אי אפשר להשיג בארץ במחירים זולים יותר. כתיירים, תמצאו את עצמכם גם בלי רצונכם, באתרי קניות לתיירים, שבהם התעריפים קצת מנופחים. עם קצת הכנה מראש, דרך ספרי מטיילים או באינטרנט ועם קצת קשר עם מקומיים תוכלו להגיע לאתרי קניות כדאיים הרבה יותר, שבהם קונים תושבי המקום. חשוב לדעת איפה כדאי להתמקח ואיפה ניסיונות ההתמקחות שלכם יתקבלו כחיזוק לדימוי השלילי של התייר הישראלי. באופן טבעי בשווקים כמעט בכל העולם, מקובל להתמקח ואפשר להוריד עד 30 אחוזים מהמחיר הראשוני.

המרת מטבעות

מומלץ לצאת לטיול כשכעשרים אחוזים מתקציב הטיול שלכם כבר הומר למטבע המקומי או לפחות לדולרים. הסכום הזה אמור להספיק לכם עד שתתאקלמו ותמצאו חלפני כספים עם שערים טובים באתר הטיול שלכם. בארץ, מומלץ לעשות המרת מטבעות בסניפי הדואר שבהם אין עמלת קניה, התעריפים נמוכים ויש הנחה של כמה אגורות ליחידה בהמרה של מעל 800 דולר, יורו או לירות סטרלינג.

שימוש בכרטיס אשראי

כרטיס אשראי בינלאומי יתקבל כמעט בכל חנות וכספומט בכל מדינה מתוקנת בעולם ולכן הוא אמצעי גיבוי מצוין כשאתם זקוקים למזומן. יחד עם זאת, כל משיכת כספים או תשלום בכרטיס אשראי גוררים עמלה כפולה – על המרה משקל לדולר ומדולר למטבע המקומי ולכן כדאי לצמצם את השימוש בכרטיס.

המחאות נוסעים

המחאות נוסעים, טרבל צ'קס, הם דרך מצוינת לשמור על הכסף שלכם, מפני שהן מבוטחות מפני גנבה. בארץ הכי טוב לרכוש אותן בדואר, בגלל העדר עמלת רכישה. בחו"ל מומלץ לחפש סניפים של אמריקן אקספרס או סוכנויות דואר שיפדו את ההמחאות שלכם מבלי לגבות עמלות פדיון.

טיסה נעימה!תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר - מומחה בשיווק אונליין של מוצרי תיירות
Google+